Oświetlenie LED na Twoim stoisku lub w sklepie – jak najbardziej TAK!

Na pewno wiele już czytałeś o zaletach efektywności energetycznej diod LED i ich wyższości nad tym, co oferuje tradycyjne oświetlenie. Porównując oświetlenie LED z innymi metodami oświetlenia energooszczędnego, LED jest zdecydowanie najbardziej energooszczędnym i inteligentnym rozwiązaniem.

Co oferuje oświetlenie LED?

  • Energooszczędność – wysoka wydajnością i bardzo niski pobór energii. Lampy ledowe zużywają dziesięciokrotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki.
  • Wielokrotnie dłuższa żywotność – żarówki żarowe świecą do 1000 godzin, halogenowe do 2000 godzin, świetlówki energooszczędne do 6000 godzin natomiast diody LED mają trwałość ponad 50000 godzin, czyli ok.13 lat przy dziesięciociogodzinnej pracy w ciągu doby, dzięki czemu koszt eksploatacji i konserwacji jest bardzo niski.
  • Niezawodność – oświetlenie LED natychmiast po włączeniu osiągają pełną moc. W odróżnieniu od żarówek energooszczędnych nie pobiera przy załączeniu dodatkowej energii. Ciągłe włączanie i wyłączanie źródeł światła LED nie wpływa na ich awaryjność i żywotność.Dzięki małej emisji ciepła diody LED są bezpieczne w dotyku i nie podgrzewają przedmiotów, na które świecą. W pomieszczeniach klimatyzowanych, gdzie każdy wat oświetlenia przyczynia się do wydajności pracy klimatyzacji, stosowanie diod LED możne nawet dwukrotnie zmniejszyć jej koszty.
  • Bezpieczeństwo – lampy LED są bezpieczne w dotyku i nie podgrzewają przedmiotów, na które świecą. W pomieszczeniach klimatyzowanych, gdzie każdy wat oświetlenia przyczynia się do wzrostu temperatury, stosowanie diod LED możne znacznie zmniejszyć jej koszty.
  • Wytrzymałość – diody LED charakteryzują się wysoką wytrzymałością na wibracje, wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Są odporne na niskie i wysokie temperatury oraz dużą wilgotność.
  • Niewielkie rozmiary oraz mała waga – pozwalają zastosować diody w miejscach niedostępnych dla innych źródeł światła.
  • Ekologia – oświetlenie LED obniża emisję CO2, wykonywane jest w ekologicznej technologii zgodnej z dyrektywą ROHS, bez użycia szkodliwych substancji takich jak rtęć czy ołów, co ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Diody LED nie wymagają specjalnych procedur utylizacyjnych (jak w przypadku świetlówek).

Oświetlenie LED wiernie oddaje kolory. Nie stwarza efektu stroboskopowego – diody LED są zasilane stałym prądem, co pozwala wyeliminować efekt „pulsowania światła” i zmniejszenie zmęczenie wzroku na stanowisku pracy.